fbpx

Powieść Chmielarza na dużym ekranie! Prace nad ekranizacją “Wyrwy” w toku

Źródło: Facebook/Wojciech Chmielarz - pisarz
0

Prawdziwa gratka dla miłośników prozy Wojciecha Chmielarza! Na duży ekran przeniesiona zostanie “Wyrwa”, jego najnowsza powieść!

Dopiero co informowaliśmy o planowanej ekranizacji książek Katarzyny Bondy, a tu już napływają następne świetne wieści dla fanów polskich kryminałów! O sprzedaży praw do ekranizacji kolejnej powieści Wojciecha Chmielarza poinformowało na swoim profilu na Facebooku Wydawnictwo Marginesy. Poprzednia książka tego autora, “Żmijowisko”, doczekała się serialu zrealizowanego przez Canal+. Jeśli chodzi o “Wyrwę”, możemy spodziewać się filmu pełnometrażowego. Za produkcję odpowiedzialny będzie Dom Produkcyjny Wiernik PRO.    

Wydawnictwo zdradziło, że scenariusz stworzy Piotr Szymanek (autor scenariusza m.in. do serialu “Wataha”), a reżyserem będzie Bartosz Konopka – przypomnijmy, że to on reżyserował dla platformy Netlfix ostatni międzynarodowy hit “W głębi lasu” oparty na powieści Harlana Cobena. Wcześniej był też odpowiedzialny za film “Królik po berlińsku” nominowany do Oscara w kategorii “Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny” (2009).       

Główny bohater przeżywa utratę żony, ale ta tragedia go nie pogrąża, tylko mobilizuje do nowego życia. Rozbija dawne iluzje, zmusza do zawalczenia o siebie, pójścia na całość, bez planu i oczekiwań. Chcemy wierzyć w takie paradoksalne odkupienie – powiedział Konopka. – Nagrodą za odwagę Macieja jest historia na poły kryminalna, na poły przygodowa, po której każdy z nas może się poczuć mniej samotny w świecie. 

O czym jest “Wyrwa”? 

Najnowszy kryminał Chmielarza opowiada historię Macieja, który w wypadku samochodowym traci żonę i musi zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami – wychowaniem córek w pojedynkę, samotnością i tajemnicami z przeszłości, które zaczynają wychodzić na jaw. Chcąc nie chcąc podejmuje prywatne śledztwo, które prowadzi go śladami byłej żony. “Wyrwa” to przewrotna opowieść, kryminał z bardzo rozbudowanymi wątkami obyczajowymi, zaskakującym zakończeniem i wieloma zwrotami akcji.

Wyrwa to nie jest typowy kryminał. To także opowieść o bardzo skomplikowanej relacji między dwoma mężczyznami, których drogi spotkały się z powodu miłości do tej samej kobiety. Jestem przekonany, że z tej historii powstanie niezwykły film w stylu buddy movie – stwierdził Paweł Wiernik, producent filmu. 

Więcej o książce możecie przeczytać w naszej recenzji, ale zgadzamy się z twórcami, że “Wyrwa” jest świetnym materiałem na film – mamy nadzieję, że nie zawiedzie fanów prozy Chmielarza!    

Bądź na bieżąco. Włącz powiadomienia.

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...