fbpx
JerzyDoArtykułu
Jerzy Bandel

Czytam, odkąd pamiętam.

W pewnym momencie hobby przerodziło się w pasję, i tak założyłem kanał na YouTubie,  Kto czyta, żyje podwójnie, gdzie od pięciu lat opowiadam o literaturze. Nie zamykam się na żaden gatunek, dlatego czytam bardzo różnorodne książki, od literatury pięknej po fantastykę, od kryminałów po reportaże, od science fiction do horroru. Czasem sięgam po książki noblistów, a czasem po zwykłe „czytadła”.

W końcu nadszedł również czas, w którym pasja przerodziła się w zawód, dlatego od kilku lat pracuję na rynku wydawniczym, ostatnio głównie jako redaktor i korektor.

Od niedawna razem z Maciejem współtworzę podcast BOOKowisko, a na naszym portalu chciałbym opowiadać zarówno o książkach, jak i, nieco od kulis, o polskim rynku wydawniczym.

Do zobaczenia, przeczytania i usłyszenia!

MaciejDoArtykułu
Maciej Januchowski

W książkach zakochałem się w przedszkolu, ale później lektury szkolne obrzydziły mi czytanie. Na szczęście po latach odkryłem na nowo przyjemność z czytania.

Impulsem do tego, by zacząć recenzować książki, był urlop macierzyński jednej z moich radiowych koleżanek. Jej program na ten czas został zawieszony, w związku z czym na antenie pojawiło się wolne miejsce. Pojawił się pomysł na audycję o książkach – właśnie tak wszystko się zaczęło, a teraz od pierwszego wydania audycji Weekend z dobrą książką minęło już kilka ładnych lat.

Czytam książki z różnych gatunków, głównie jednak sięgam po powieści obyczajowe, kryminały i thrillery, a także książki młodzieżowe.

Uważam, że nie ma kobiecej i męskiej literatury. Mężczyzna może wynieść dla siebie dużo z książki na temat ciąży, a kobieta – o motoryzacji. Ważne są emocje i to, czy historia jest dla nas ciekawa i wciągająca, a czytanie sprawia nam przyjemność!

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...