fbpx

Natalia Sońska „Zawsze możesz na mnie liczyć” [Recenzja]

0

„Jagodowa miłość” to jedna z serii, które zebrały w Polsce rzesze fanów i fanek, a losy bohaterów są tak wciągające, że na każdy kolejny tom czeka się z niesłabnącym zainteresowaniem A trzeba przyznać, że Natalia Sońska nie oszczędza swoich bohaterów!

W czwartym tomie serii pt. „Zawsze możesz na mnie liczyć”, powracamy oczywiście do historii Jagody, która w końcu odnalazła szczęście z Tomaszem. Jest przekonana, że ich związkowi już nic nie grozi, bo wszystko sobie wyjaśnili i wyszli „na prostą”. Jednocześnie kobieta zaczyna organizować pracę w cukierni Słodka. Po tym jak przejęła lokal, musi zająć się dosłownie wszystkim – również nieopłaconymi przez poprzedniego właściciela fakturami. Jagoda haruje dniami i nocami, próbując uporządkować sprawy związane z nowym biznesem.

Tomasz z kolei jest szczęśliwy, że ukochana zdecydowała się z nim zamieszkać, i chce zrobić wszystko, by ich szczęściu nic nie zaszkodziło. Niestety nie może być wobec Jagody całkiem szczery, bo gdy ich drogi w przeszłości na chwilę się rozeszły, uległ pokusie i zdradził ją. Ten skok w bok przeszedłby bez echa, gdyby nie to, że jego kochanka, Paulina, zaszła w ciążę. Tomasz staje się pierwszym kandydatem na ojca, chociaż sam nie jest pewny, czy to na pewno jego dziecko. Bohater może się tylko modlić, by sprawa nie wyszła na jaw, a Paulina, znana z paskudnego charakteru, nie wygadała się przed Jagodą.

Natalia Sońska zawsze zapewnia czytelnikom mnóstwo emocji i nie inaczej jest tym razem. W jej książkach emocje ukryte są niemal na każdej stronie, w każdej scenie. Nie zabraknie przede wszystkim małych radości – bohaterów cieszą nawet te najbardziej niepozorne rzeczy, jak chociażby pyszny kawałek sernika lub ciastko w Słodkiej. Przyznajmy uczciwie, że to doskonałe „umilacze” codzienności, a słodkości są w pewnym sensie motywem przewodnim serii od samego początku. Znów czeka nas więc wiele spotkań przy herbacie z Jagodą i innymi bohaterami.

Atutem serii są bohaterowie – wiarygodni i prawdziwi. Mają różne charaktery i osobowości, ale są autentyczni, sprawiają wrażenie ludzi z krwi i kości, takich samych jak my. Z jednej strony dają się lubić, sprawiają, że z przyjemnością spędzamy czas w ich towarzystwie. Z drugiej – potrafią się pokłócić, ukrywają swoje tajemnice, a czasem też oszukują bliskich. Są po prostu ludzcy, a tacy bohaterowie w powieści obyczajowej to ogromny plus!

„Zawsze możesz na mnie liczyć” czyta się szybko, trzy, no, może cztery duże kawałki sernika i kilka kaw i lektura za nami. Plusem książki jest też charakterystyczny dla Sońskiej styl i prosty, przystępny język. Fani twórczości tej autorki na pewno nie będą rozczarowani, a stali czytelnicy serii o Jagodzie z pewnością z przyjemnością przeczytają kolejną część. Poza słodyczą płynącą z fabuły wydawnictwo Czwarta Strona zadbało również o to, by oprawa jak zawsze wyglądała apetycznie. Na okładce każdego tomu znajdziemy coś pysznego – niewinne, ale jakże skuteczne zaproszenie do lektury. Po tej lekturze szczerze żałuję, że sam nie mam pod domem takiej cukierni jak Słodka…

 

Autor: Natalia Sońska
Tytuł: „Zawsze możesz na mnie liczyć”
Cykl: „Jagodowa miłość” (tom 4)
Wydawca: Wydawnictwo Czwarta Strona
Data wydania: 11 marca 2020 r.
Liczba stron: 317
ISBN: 9788366517790

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...