fbpx

Serial na podstawie powieści Katarzyny Bondy. Wiemy, kto zagra główną rolę!

Źródło: Facebook/Magdalena Boczarska
0

Wszystko wskazuje na to, że fani Katarzyny Bondy w końcu doczekają się ekranizacji jej powieści. Autorka ogłosiła, kto zagra główną rolę!

Na profilu na Facebooku Katarzyna Bonda niespodziewanie zdradziła kilka informacji o nadchodzącej ekranizacji swojego najbardziej znanego cyku „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”. Wiadomo było, że prawa do ekranizacji zostały sprzedane już jakiś czas temu, ale dotąd autorka i twórcy milczeli na temat produkcji. Bonda opublikowała zdjęcie Magdaleny Boczarskiej wystylizowanej na policjantkę. Najprawdopodobniej to właśnie ona wcieli się w główną bohaterkę cyklu. 

Wiadomo także, że serial wyprodukuje stacja TVN dla platformy Player.pl, podobnie jak to się stało w przypadku ekranizacji powieści z Joanną Chyłką Remigiusza Mroza. Akcja najprawdopodobniej będzie rozgrywać się w Łodzi – tyle na razie zdradziła Katarzyna Bonda. „Więcej szczegółów po wakacjach!” – obiecała na Facebooku.

„Cztery żywioły Saszy Załuskiej”

Tetralogia z Saszą Załuską w roli głównej jest najbardziej znanym cyklem Katarzyny Bondy. Składające się na nią tomy: „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony” i „Czerwony Pająk” powstawały przez kilka lat i łącznie zajęły kilka tysięcy stron. Główna bohaterka podzieliła fanów Bondy – jedni ją uwielbiają, inni nie znoszą. Wielowątkowa, złożona narracja niektórych czytelników przyciąga, a innych odpycha, ale bez wątpienia zapewniła Katarzynie Bondzie poczesne miejsce w gronie polskich autorów kryminałów. Załuska nie jest bohaterką łatwą do przedstawienia w serialu – jej złożona osobowość i skomplikowana, trudna przeszłość na pewno będą stanowiły wyzwanie zarówno dla scenarzystów i twórców, jak i dla samej odtwórczyni głównej roli.      

Polskie kryminały na małym ekranie

„Cztery żywioły Saszy Załuskiej” to kolejna ekranizacja powieści polskich autorów kryminałów. Wspomniany już serial „Chyłka” oparty na prozie Remigiusza Mroza w reżyserii Łukasza Palkowskiego spotkał się z pozytywnym przyjęciem – wiadomo, że obecnie trwają prace nad trzecim sezonem. Równie dużym zainteresowaniem cieszyło się „Żmijowisko” zrealizowane przez Canal+ w oparciu o powieść Wojciecha Chmielarza. Trwają również rozmowy na temat ekranizacji innych powieści Remigiusza Mroza oraz prozy Katarzyny Puzyńskiej.

Czy z dawna oczekiwana ekranizacja cyklu Katarzyny Bondy spełni oczekiwania fanów królowej polskiego kryminału, kto będzie reżyserem serialu i jak w roli przebojowej policjantki odnajdzie się Magdalena Boczarska? Mamy nadzieję, że już niebawem poznamy odpowiedzi na te pytania.          

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...