fbpx

Polscy autorzy pomagają seniorom – stworzyli zbiór opowiadań „Nadzieja”

0

Na zaproszenie Wydawnictwa Agora ponad czterdziestu polskich autorów stworzyło zbiór opowiadań. Dochód z jego sprzedaży wspomoże seniorów w czasie epidemii.

Na wyjątkowy pomysł wsparcia poszkodowanych w czasie epidemii ośrodków opieki dla osób starszych wpadło Wydawnictwo Agora. Zaprosiło kilkudziesięciu polskich twórców do wspólnego przedsięwzięcia – wydania książki pod tytułem „Nadzieja”. Cały dochód ze sprzedaży tego tomu zostanie przeznaczony na finansowe wsparcie dla ośrodków pomocy osobom starszym w czasie pandemii i po jej zakończeniu. Środki trafią przede wszystkim do hospicjów i ośrodków pomocy społecznej, których wyboru dokona Fundacja Agory we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich.  

Twórcy zbioru „Nadzieja” 

Do akcji przyłączyło się ponad czterdziestu polskich pisarzy. Teksty tworzące książkę to nie tylko opowiadania, ale również reportaże, wiersze, a nawet komiks. W projekcie wzięli udział wybitni polscy twórcy i doceniani, popularni autorzy, między innymi Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Mariusz Szczygieł, Joanna Bator, Ignacy Karpowicz, Hanna Krall, Andrzej Stasiuk, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Filip Springer i wielu innych. 

Premiera książki

Premiera papierowego wydania „Nadziei” odbędzie się 8 lipca, natomiast ebooka – 23 czerwca. Książkę można już zamawiać w przedsprzedaży: dostępna jest w księgarniach wspierających akcję, czyli Kulturalnysklep.pl, Empik.com i Publio.pl. Cena książka jest wszędzie jednakowa i wynosi 50 zł. Warto zaznaczyć, że osoby i instytucje zaangażowane w powstanie książki pracują jako wolontariusze – drukarnie Abedik SA, Perfect SA oraz POZKAL Sp. z o.o. zaoferowały druk pierwszego wydania za darmo, a okładkę charytatywnie zaprojektował Łukasz Piskorek/Fajne Chłopaki. 

 

Media przyłączają się do promocji

Inicjatywę Wydawnictwa Agora objął patronatem Rzecznik Praw Obywatelskich. Patronem „Nadziei” są również Empik i Fundacja Agory. Ponadto przez najbliższe tygodnie w różnych mediach, które przyłączyły się do akcji, będzie można usłyszeć fragmenty tekstów z książki, wywiady z autorami i osobami ją współtworzącymi. W tym celu warto odwiedzić serwis Wyborcza.pl, portal Gazeta.pl i tokfm.pl, a także słuchać Radia Tok FM, Radia Pogoda, Radia Złote Przeboje czy Rock Radia. Na portalach społecznościowych i stronach internetowych akcję wspierają również Helios, NEXT FILM, AMS, Pasibus, Publio.pl i Kulturalnysklep.pl. 

24 maja o 20.00 w ramach Wirtualnych Targów Książki odbędzie się spotkanie z Dominiką Słowik, Wojciechem Chmielarzem i Łukaszem Orbitowskim, których teksty również znajdą się w zbiorze „Nadzieja”. Już teraz na nie zapraszamy!     

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...