fbpx

Ruszają Wirtualne Targi Książki!

0

To nostalgiczny czas dla całej branży wydawniczej – gdyby nie epidemia koronawirusa, zebralibyśmy się w Warszawie, żeby celebrować największe literackie wydarzenie roku, czyli Warszawskie Targi Książki. Niestety w tym roku to niemożliwe, ale udało się znaleźć rozwiązanie!   

Allegro, lubimyczytac.pl i Legimi połączyły siły z wydawnictwami, by zorganizować największe jak dotąd internetowe wydarzenie literackie – Wirtualne Targi Książki BookTarg! Przez najbliższe cztery dni, od 21 do 24 maja, będziemy mieli okazję uczestniczyć w internetowych spotkaniach z autorami, kupić książki w okazyjnych cenach i poczuć choć trochę atmosferę targów książki!

Program wydarzeń w czasie BookTarg

Z okazji Wirtualnych Targów Książki zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń. Przede wszystkim odbędzie się ponad 40 spotkań z autorami – usłyszymy między innymi rozmowę z Magdaleną Witkiewicz, Justyną Kopińską, Maciejem Siembiedą, Wojciechem Chmielarzem czy Maxem Czornyjem. Niektórzy autorzy zaprezentują premierowe tytuły – Katarzyna Bonda i dr Bogdan Lach opowiedzą o zbiorze reportaży „Motyw nieznany”, Alek Rogoziński o powieści „Teściowe muszą zniknąć”, a Nina Majewska-Brown przybliży życie prywatne esesmanów z Auschwitz, które opisała w książce „Dwie twarze”

Ale to nie wszystko! Będzie również okazja do wysłuchania fragmentu słuchowiska na podstawie nowej powieści Remigiusza Mroza „Lot 202”, a Jacek Dukaj i Tomek Bagiński opowiedzą o tym, jak przenikają się światy literatury i filmu. Nie zabraknie również gości z innych krajów – zagraniczną gwiazdą BookTarg będzie Trudi Canavan, pisarka fantasy, pojawi się również Mario Escobar, autor m.in. głośnej „Kołysanki z Auschwitz”.  Pełen harmonogram spotkań dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia.   

Wirtualne stoiska targowe 

Ponieważ współorganizatorem Wirtualnych Targów Książki jest Allegro, na specjalnie przygotowanej podstronie znalazły się targowe stoiska wydawców biorących udział w tym wydarzeniu. Można zakupić starsze i nowe tytuły w atrakcyjnych cenach, a także przejrzeć ofertę poszczególnych oficyn. W targach książki zdecydowały się wziąć udział m.in. Wydawnictwo Bellona, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Karakter, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Marginesy, DW Rebis i wiele innych. Dodatkowo jest też możliwość wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Wsparcie dla kultury” – fundusze zebrane w wyniku licytacji przedmiotów na tej aukcji zostaną przekazane na wsparcie Unii Literackiej, która przeznaczy je na pomoc twórcom poszkodowanym w wyniku pandemii.

Wydarzenia branżowe 

Targi książki to zwyczajowo wydarzenie nie tylko dla czytelników, ale też dla wydawców, księgarzy i bibliotekarzy. Nie inaczej będzie tym razem. Organizatorzy przygotowali konferencje, panele i webinary dla gości branżowych, na których przede wszystkim omówione zostaną problemy, przed jakimi stoi rynek wydawniczy w obliczu epidemii. Więcej informacji na temat branżowej części BookTarg znajduje się tutaj.    

Przyszłość Warszawskich Targów Książki 

Z powodu niemożności prowadzenia działalności w warunkach pandemii, Murator Expo, dotychczasowy organizator targów w Warszawie oraz Śląskich Targów Książki i Pleneru Czytelniczego w Gdyni, ogłosił upadłość. Jednakże zarząd spółki Targi Książki zapewnia, że to nie wpłynie na organizację wydarzenia w następnych latach, a Warszawskie Targi Książki są planowane na maj 2021 roku.

– Warszawskie Targi Książki zorganizowane zostały z inicjatywy wydawców, firma Murator Expo pełniła funkcję operatora, organizatora wykonawczego i choć bardzo cenimy sobie tę współpracę, decyzja o likwidacji Muratora nie wpływa w żaden sposób na nasze plany odnośnie do kolejnych edycji targów – oznajmiła Sonia Draga, członek zarządu spółki. 

Zapraszamy do skorzystania z oferty BookTarg – aby być na bieżąco, warto śledzić wydarzenie Wirtualnych Targów Książki na Facebooku

       

 

 

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...