fbpx

Katarzyna Bonda zapowiada nową książkę. „Myślałam, że nie skończę”

fot. Marta Machej
0

Katarzyna Bonda zapowiedziała, że wraca do literackiej współpracy ze znanym psychologiem i profilerem, Bogdanem Lachem. Owocem tej współpracy będzie książka Motyw ukryty. Z archiwum profilera – zbiór najciekawszych przypadków, które napotkał na swojej zawodowej ścieżce Lach.

Pierwsza wspólna książka Katarzyny Bondy i Bogdana Lacha, Zbrodnia niedoskonała, została wydana w 2009 roku. Obejmowała zbiór najciekawszych historii kryminalnych z archiwum policyjnego psychologa śledczego. Nowa książka ma być jej kontynuacją i, jak napisała autorka na swoim profilu na Facebooku, zawiera kolejną porcję mrocznych historii polskich przestępców.

– To była jak dotąd najtrudniejsza rzecz, nad jaką przyszło mi pracować. Ogrom zła przywalił mnie. Myślałam, że umrę, że nie skończę… I nie mogłam się nadziwić jak wielką niegodziwością są w stanie obdarzać się ludzie – napisała na Facebooku Katarzyna Bonda. 

Przez ostatnie lata Katarzyna Bonda zajmowała się przede wszystkim literaturą piękną – popularność przyniósł jej bestsellerowy cykl powieści o Saszy Załuskiej (Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony, Czerwony Pająk). Szybko stała się jedną z najbardziej cenionych i lubianych autorek kryminałów w Polsce. Od kilku lat regularnie pojawia się w zestawieniu najpoczytniejszych polskich autorów. W opublikowanym niedawno raporcie Biblioteki Narodowej na temat stanu czytelnictwa w Polsce w 2019 roku znalazła się na 7. miejscu tego zestawienia. W październiku ubiegłego roku wydała pierwszy tom nowego cyklu Wiara, nadzieja, miłość pod tytułem Miłość leczy rany. Motyw ukryty będzie jej dwunastą książką. Już teraz polecają ją dziennikarze śledczy, psychologowie i prawnicy. 

 

 

– Pomimo że przypadki opisane w tej książce mogą szokować, to czyta się ją lekko i szybko, za sprawą przystępnego języka oraz bardzo rzeczowych i praktycznych komentarzy dra Lacha. Rekomenduję tę książkę wszystkim, którzy interesują się psychologią, kryminologią, psychokryminalistyką, resocjalizacją i socjologią – napisał prof. Daniel Boduszek z Uniwersytetu Huddersfield i Uniwersytetu SWPS. 

Książka trafiła już do przedsprzedaży, a premiera w Wydawnictwie Muza została zapowiedziana na 20 maja 2020 roku.       

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...