fbpx

Słuchowiska edukacyjne od Fundacji RECAL na temat recyklingu opakowań

0

Fundacja RECAL od dawna angażuje się w edukację najmłodszych na temat ochrony środowiska oraz recyklingu. W odpowiedzi na ograniczenia związane z pandemią, skutkujące zawieszeniem szeregu aktywności dla najmłodszych, Fundacja postanowiła wesprzeć nauczycieli i rodziców, dostarczając atrakcyjny dla małych odbiorców i, co najważniejsze, bezpłatny materiał edukacyjny na temat recyklingu opakowań.

W tym celu eksperci Fundacji przygotowali trzy edukacyjne słuchowiska oparte na scenariuszach znanych spektakli teatralnych: „Ala w Alulandii” części 1 i część 2 oraz „Ala na Tropach Recyklingu”. Spektakle, które od kilkunastu lat były wystawiane niemal stukrotnie w placówkach edukacyjnych, które zdobywały najlepsze miejsca w Programie „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”, do dziś cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych.

Przygotowane przez Fundację RECAL słuchowiska przedstawiają przygody Ali, puszki Pusi i Alugatora, i w humorystyczny sposób przekazują wiedzę o recyklingu opakowań, w szczególności tych aluminiowych. Mówią m. in. o selektywnej zbiórce opakowań prezentując wartości takie jak przyjaźń, pogoda ducha oraz aktywność fizyczna. Słuchowiska skierowane są do dzieci w wieku 6-10 lat.

Słuchowiska są dostępne na:
Stronie recal.pl/publikacje pliki mp3 (z możliwością bezpłatnego pobrania):
– Ala w Alulandii część 1 – POBIERZ
– Ala w Alulandii część 2 – POBIERZ
– Ala na Tropach Recyklingu – POBIERZ
Kanale Fundacji RECAL na YouTube:
– Ala w Alulandii część 1 – https://www.youtube.com/watch?v=ooIshEyj45Q
– Ala w Alulandii część 2 – https://www.youtube.com/watch?v=3HBTdz2U-oc
– Ala na Tropach Recyklingu – https://www.youtube.com/watch?v=Pz8zYBbPVnc&t=28s


###

O Fundacji RECAL

Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL powstała z inicjatywy producentów puszek do napojów i producentów aluminium. Od 1995 roku prowadzi działania mające na celu wzrost poziomu odzysku opakowań aluminiowych, m.in. realizując programy „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” oraz „ Każda Puszka Cenna, czyli polską edycję paneuropejskiego Every Can Counts. Wieloletnia współpraca z jednostkami samorządowymi, oświatowymi, organizacjami odzysku opakowań, organizatorami wydarzeń i innymi partnerami zaowocowała stworzeniem platformy współpracy dla firm i instytucji które wspierają gospodarkę w obiegu zamkniętym.

(materiał prasowy)

 

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...