fbpx

Olga Tokarczuk i Szczepan Twardoch gośćmi festiwalu literackiego w Berlinie

Źródło: Facebook/internationales literaturfestival berlin
0

Olga Tokarczuk i Szczepan Twardoch są gośćmi dwudziestej edycji Internationales Literaturfestival Berlin. Podczas festiwalu, trwającego od 9 do 19 września, Olga Tokarczuk weźmie udział w trzech spotkaniach z publicznością.

Pierwsze spotkanie z polską pisarką pt. „Sztuka pisania” odbyło się w środę o godz. 20.30. W czwartek 10.09 o godz. 19.00 nasza noblistka weźmie udział w panelu dyskusyjnym na temat demokracji i kultury. W panelu uczestniczyć będą także Mario Vargas Llosa, Nora Bossong, Daniel Kehlmann, Pankaj Mishra i Sharon Dodua Otoo. Później, o godz. 21.00, będzie miało spotkanie z Olgą Tokarczuk połączone z czytaniem „Ksiąg Jakubowych” w języku niemieckim oraz polskim.

Gościem festiwalu jest także Szczepan Twardoch; w piątek 19.09 o 21.00 odbędzie się spotkanie z z pisarzem zatytułowane „Das schwarze Königreich”. To tytuł niemieckiego przekładu powieści „Królestwo”, który ukazał się w Niemczech w tym roku. Spotkania z polskimi pisarzami będą transmitowane w Internecie na stronie festiwalu.

Internationales Literaturfestival Berlin

Międzynarodowy Festiwal Literacki w Berlinie otworzył w środę Mario Vargas Llosa, peruwiański pisarz i laureat Literackiej Nagrody Nobla za rok 2010. Po raz pierwszy wszystkie wydarzenia festiwalu będzie można śledzić w Internecie. Oprócz Mario Vargasa Llosy, festiwal odwiedzą między innymi Swietłana Aleksijewicz, Isabel Allende, Assia Djebar, John M. Coetzee, Arundhati Roy, Salman Rushdie i Elif Shafak.

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...