fbpx

Tegoroczne Targi Książki w Białymstoku jednak się nie odbędą

Źródło: Facebook/Targi Książki w Białymstoku
0

Organizatorzy Targów Książki w Białymstoku ogłosili, że impreza została przełożona na przyszły rok. Mimo wszystko część spotkań z autorami odbędzie się online i w obostrzeniach sanitarnych.

9. edycja Targów Książki w Białymstoku pierwotnie miała odbyć się już w kwietniu, ale z powodu epidemii koronawirusa została przełożona na pierwszy weekend października. Teraz organizatorzy ogłosili, że impreza w tym roku jednak się nie odbędzie.

Niepokojące doniesienia o ponownie szerzącej się epidemii SARS-CoV-2 spowodowały, że podjęliśmy taką decyzję. Wszystkie miejsca przygotowane dla wydawców zostały przez nich zarezerwowane, z tym większym smutkiem informujemy o konieczności odwołania tegorocznych targów książki. Z każdym z wydawców skontaktujemy się w tej sprawie – napisali na Facebooku Andrzej Kalinowski i Beata Szymaniuk, organizatorzy targów.

Spotkania odbędą się w ramach festiwalu literackiego

Źródło: Facebook/Targi Książki w Białymstoku

Jednocześnie ogłoszono również, że w dniach 2-4 października będzie miał miejsce festiwal literacki „Na pograniczu kultur”, który towarzyszy białostockim targom. W ramach festiwalu online lub na żywo zorganizowane zostaną niektóre z zaplanowanych spotkań autorskich – będzie można posłuchać m.in. rozmów z Zygmuntem Miłoszewskim, Mikołajem Łozińskim, Jerzym Bralczykiem czy Dominiką Słowik. Z kolei przyszłoroczna edycja targów książki i festiwalu została zaplanowana od 23 do 25 kwietnia 2021 roku.  

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...