fbpx

Rogoziński, Małecki i Ćwirlej rozmawiali o kryminale w Gnieźnie

fot. Katarzyna Olejniczak-Gołembowska
0

To była wyjątkowo udana „kryminalna” sobota. Na zaproszenie Biblioteki Publicznej do Gniezna, dokładnie na zaprzyjaźnioną Latarnię na Wenei, zjechało trzech uznanych pisarzy tego gatunku: Alek Rogoziński, Robert Małecki i Ryszard Ćwirlej.

Panel pod hasłem „Wszystkie barwy polskie kryminału”- który poprowadziła Agnieszka Ziebarth – trwał dwie godziny, a mógłby zapewne jeszcze dłużej, bo temat okazał się wyjątkowo rozległy. I interesujący – zarówno dla autorów, jak i czytelników, którzy licznie zjawili się na spotkaniu. Rozmowa – zgodnie z tytułem – miała wiele różnych odcieni i dotyczyła m.in. rosnącej popularności tego gatunku. Kryminały to coraz obszerniejsze działy w bibliotekach i księgarniach; coraz więcej pisarzy sięga po tę konwencję; coraz więcej czytelników lubi takie mroczne i zagadkowe lektury.

– Zastanawialiśmy się również, czy polskie kryminały mogą konkurować z zagranicznymi i stać się takim hitem eksportowym, jak np. szwedzkie. Były pytania od publiczności i aż trzy kolejki „po autografy”. A te rozdawane były chętnie, hojnie i nie spod lady. – informują organizatorzy. 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna pn. „Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(źródło: Biblioteka Miasta Gniezna)

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...