fbpx

Piotr Kościelny – „Wybrany” [Recenzja]

fot. Maciej Januchowski, Bookalog.pl
0

Piotr Kościelny dał się poznać jako pisarz mocnych, krwawych, autentycznych historii kryminalnych. Taka właśnie jest jego powieść „Zwierz” – to Polska Książka Roku 2019 w niezależnym plebiscycie „Brakująca Litera”. W swoich książkach doskonale oddaje realia pracy polskich śledczych. Może dlatego, że sam pracuje jako prywatny detektyw, natomiast pisanie książek traktuje jako hobby.

Kim jest „Zwierz”? Jaką grę prowadzi? Tego Państwu nie zdradzę, ale namawiam do sięgnięcia po lekturę.

„Wybrany” Piotra Kościelnego to thriller polityczny, który ukazał się nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska.
Mamy rok 2017, sprawy opisywane w książce idealnie wpasowują się w wydarzenia z 2017 roku w Polsce. Poznajemy polityków z różnych opcji oraz ich metody wpływania na nasze decyzje przez, chociażby, manipulację czy szantaż –wachlarz zachowań jest naprawdę pokaźny.

Główny bohater, Marek Szczucki, młody poseł na Sejm, jest jednym z takich polityków. Pewnego dnia otrzymuje zadanie i od tego, w jaki sposób je wykona, zależy życie jego najbliższych, a ściślej mówiąc, jego siedmioletniej córki.
Czy uda się obalić polski rząd? Kto za tym wszystkim stoi, kto pociąga za sznurki? Kim jest pułkownik Lisowski?
Skandale, afery, układy, gierki, manipulacje, kryzysy…

Macie ochotę poznać cenę władzy? Chętnych zapraszam do czytania. Nesbo, Larsson, King, Meiner są w porządku, ale ja zachęcam: Czytajmy polskich autorów! Naprawdę warto!

(Lucyna Naumczyk)

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...