fbpx

Aktorki, blogerki, aktywistki czytają „Monologi waginy”

0

Protest kobiet w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego nie kończy się. Częściowo przeniósł się do internetu. Jednym z takich działań online było przeczytanie przez aktorki, blogerki i aktywistki „Monologu waginy” Eve Ensler.

Marta Chyczewska, Katarzyna Dąbrowska, Paulina Górska, Maja Hirsch, Julia Kamińska, Matylda Kozakiewicz / Segritta, Olga Kozierowska, Olga Kwiecińska, Karolina Piechota, Monika Pryśko /Tekstualna, Anita Sokołowska, Kaya Szulczewska / Ciałopozytyw – w artystycznym proteście przeczytały „Monologi Waginy” autorstwa Eve Ensler. Wszystkie w jednym czasie zasiadły przed komputerami i odczytały kultowy zbiór bezpruderyjnych i szczerych tekstów o seksualności i traumatycznych przejściach kobiet. To głos w obronie kobiet, przeciwko przemocy we wszelkich postaciach; takie przesłanie potrzebne jest w Polsce akurat teraz, kiedy ich prawa są zagrożone i trzeba o tym głośno mówić. 

Wideo nagrane przez aktorki, blogerki i aktywistki dostępne jest tylko do 11 listopada do godziny 18.00. Przy okazji filmu kobiety zachęcają do wsparcia finansowego organizacji, które zajmują się wspieraniem dziewczyn, kobiet i mam. 

 

Poniżej lista organizacji

– Fundacja Gajusz hospicjum dla dzieci https://gajusz.org.pl/pomoz-teraz/
– Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” https://dzieciom.pl/chce-pomoc
– Fundacja Dajemy dzieciom siłę https://fdds.pl/pomoz-new/
– Fundacja Zobacz…jestem http://zobaczjestem.pl/zostan-darczynca/
– Fundacja Rodzić po ludzku https://www.rodzicpoludzku.pl/Wolontariat
– Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” https://www.niebieskalinia.pl/o-pogo…/wspolpraca/sponsorzy
– Amnesty International https://amnesty.org.pl/wspieraj/
– Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny https://federa.org.pl/zaangazuj-sie/wesprzyj-nas-finansowo/
– Akcja Menstruacja https://pomagam.pl/hejdziewczyny

 

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...