fbpx

Pasmo sukcesów naszej noblistki trwa – Olga Tokarczuk z nagrodą włoskiego festiwalu literackiego

0

Olga Tokarczuk po raz kolejny przywiozła do polski nagrodę literacką – tym razem z włoskiego festiwalu Pordenonelegge.

Na włoskim festiwalu książki Pordenonelegge Olga Tokarczuk odebrała nagrodę „La storia in un romanzo”. Jury doceniło „wykraczające poza ramy, wspaniałe i zaskakujące” powieści noblistki oraz poruszanie ważnych, współczesnych tematów w swoich książkach, jak też wprowadzanie do literatury wątków historycznych.

Jestem szczęśliwa dlatego, że ta nagroda pokazuje, że literatura działa. To, co napisałam wiele kilometrów stąd, w lasach na północy Polski, nagle jest rozumiane, docenione na południu we Włoszech i czytelnicy są w stanie zrozumieć to, co próbowałam wyrazić w swoim języku innym niż wasz – mówiła Olga Tokarczuk w czasie ceremonii. 

Całą transmisję z wręczenia nagrody i spotkania z Olgą Tokarczuk, które odbyło się zaraz potem, obejrzeć można na profilu festiwalu na Facebooku: 

 

OLGA TOKARCZUK – PREMIO FRIULADRIA

In diretta, la consegna ufficiale dell’omaggio “La storia di un romanzo” Crèdit Agricole FriulAdria a OLGA TOKARCZUK, Premio Nobel per la letteratura. “Il cambiamento è sempre più nobile della stabilità.”

Opublikowany przez pordenonelegge.it – Festa del libro con gli autori Sobota, 19 września 2020

 

Nagroda „La storia in un romanzo” przyznawana jest od 13 lat. Otrzymują ją najlepsi twórcy współczesnej prozy – jak dotąd w gronie laureatów znaleźli się  m.in. Umberto Eco, Ian McEwan czy Swietłana Aleksijewicz. 

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...