fbpx

„Naprawdę potężna inicjatywa stworzona od zera”. Biblioteka Sąsiedzka została otwarta w Poznaniu

0

Stworzyli ją sami, a regały budowali własnymi rękami. W Poznaniu, na jednym z osiedli, powstała Biblioteka Sąsiedzka. Od lutego udało się zebrać prawie 2500 książek.

– Teraz jak sobie o tym myślę, to naprawdę była potężna inicjatywa, że to tak od zera udało się stworzyć – przyznał w rozmowie z TVN24 koordynator projektu Daniel Stachuła ze Stowarzyszenia Młodych Animatorów Kultury.

Wszystko ma działać w ramach społecznego zaufania i dobrej woli mieszkańców – bez kartotek i kar za przetrzymywanie książek. – Wyszliśmy z podejściem do ludzi, ze no mamy spore zaufanie do ludzi i mam nadzieję, że będą uczciwi – powiedział Jędrzej Rosiński, bibliotekarz.

Wiele osób zdecydowało się na oddanie swoich książek po porządkach w czasie pandemii.

– U mnie też zadziałał ten efekt kwarantanny i zaczęłam porządkować i zastanawiać się co zrobić z tymi książkami i natrafiłam na to miejsce na Facebooku. Zobaczyłam, że można oddawać tu swoje książki, ale też wypożyczać – opowiada Danuta Kownacka, czytelniczka.

Biblioteka Sąsiedzka na Głównej zlokalizowana jest na poddaszu w budynku przy ul. Głównej 42.

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...