fbpx

Big Book Festival przenosi się do Internetu – zmiana daty i formuły festiwalu

0

Organizatorzy Big Book Festival ogłosili zmianę daty tegorocznej edycji. Dodatkowo odmienna będzie również forma festiwalu – wydarzenia festiwalowe będą transmitowane w Internecie.

Big Book Festival to od kilku lat jedno z najgłośniejszych wydarzeń na literackiej mapie Polski. W czerwcu tego roku po raz ósmy autorzy, czytelnicy i wydawcy mieli spotkać się w Warszawie na zaproszenie Anny Król i Pauliny Wilk, które są pomysłodawczyniami i organizatorkami wydarzenia. Jednak ze względu na obowiązujące w Polsce obostrzenia związane z koronawirusem zapadła decyzja o przeniesieniu festiwalu na sierpień. Odbędzie się w dniach od 28 do 30 sierpnia 2020 roku. 

Big Book Festival w nowej formie 

Organizatorzy poinformowali również, że zmienia się formuła festiwalu. 

Lubimy wyzwania, przygotujemy więc specjalne formuły wydarzeń dostosowane do wyjątkowych okoliczności. Ten trudny czas sprzyja literaturze, odsłania potrzebę spotkań, rozmowy, wspólnego przeżywania. Mamy pomysł, jak na nią odpowiedzieć – twierdzą Anna Król i Paulina Wilk. 

Transmisje ze wszystkich wydarzeń i spotkań w ramach festiwalu będzie można na żywo oglądać na stronie www.bigbookfestival.pl. Spotkania odbędą się w kilku miejscach na Starym Mokotowie w Warszawie: w Big Book Cafe przy Dąbrowskiego 81, Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz Domu i Muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51. Do udziału w spotkaniach zostanie również zaproszona publiczność – zależnie od tego, jakie zalecenia epidemiologiczne będą wówczas obowiązywały.  

8. edycja literackiego święta

Przez osiem lat Big Book Festival wypracował sobie świetną pozycją pośród innych literackich wydarzeń w naszym kraju. Nietuzinkowa formuła, interesujące tematy spotkań i światowej sławy goście wyróżniają go spośród podobnych festiwali. Big Book Festival otrzymał warszawską nagrodę kulturalną Wdecha w kategorii Wydarzenie Roku za rok 2016, przyznawaną przez redakcję portalu „Co Jest Grane 24”. Zaproszenie na poprzednie edycje festiwalu przyjęli między innymi Annie Proulx, Karl Ove Knausgård, Steve Sem-Sandberg, Simon Beckett, Stefan Hertmans, Matthew Kneale, Swietłana Aleksijewicz czy Zadie Smith. Nie wiadomo jeszcze, kto pojawi się na tegorocznej edycji i jakie atrakcje zaplanują dla czytelników organizatorzy. Pierwsze informacje na temat programu Big Book Festival 2020 mają się pojawić w czerwcu. Znany jest za to motyw przewodni festiwalu: w tym roku odbędzie się on pod hasłem „czysta miłość # pure love”.      

W ramach akcji „Literacka kwarantanna” książki polecają organizatorzy festiwalu i pisarze. Fot. FB/Big Book Festival

 

Big Book Cafe – kawa i książki

Od kilku lat organizatorzy Big Book Festival prowadzą także literacką kawiarnię Big Book Cafe przy ul. Dąbrowskiego 81 w Warszawie. Przez cały rok odbywają się tam spotkania z pisarzami, literackie stand-upy i inne wydarzenia. Kawiarnia zaprasza czytelników także w czasie epidemii – w ramach akcji „Literacka kwarantanna” jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 15.00 i oferuje kawę i książki na wynos.      

 

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...