fbpx

Daniel Radcliffe czyta książkę J.K. Rowling w ramach projektu „Harry Potter At Home”!

0

Wizarding World, społeczność skupiająca fanów Harry’ego Pottera, przygotowała na czas epidemii wyjątkowy prezent dla fanów małego czarodzieja. W ramach projektu „Harry Potter At Home” (ang. Harry Potter w domu) znani aktorzy i twórcy przeczytają pierwszą powieść cyklu J.K. Rowling. 

„Harry Potter At Home” to projekt, który, jak piszą organizatorzy, ma wprowadzić odrobinę magii do domów czytelników w czasie kwarantanny. Od początku kwietnia Wizarding World we współpracy z różnymi twórcami dzieli się materiałami ze świata Harry’ego Pottera. Audible udostępniło za darmo na czas pandemii audiobook „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Nauczyciele z całego świata zachęcają swoich uczniów do czytania serii J.K. Rowling – otrzymali specjalne pozwolenie od autorki na nagrywanie czytanych przez siebie fragmentów książek i umieszczanie ich w Internecie dla uczniów. 

By Gage Skidmore CC BY-SA 2.0,
By Gage Skidmore CC BY-SA 2.0,

Kolejną niespodzianką przygotowaną przez autorów projektu jest możliwość wysłuchania powieści Harry Potter i kamień filozoficzny w wykonaniu aktorów i twórców związanych ze światem Pottera. Pierwszy rozdział przeczytał nie kto inny, jak Daniel Radcliffe, odtwórca roli Harry’ego we wszystkich ośmiu częściach ekranizacji. Przypomnijmy, że rozdział „Chłopiec, który przeżył”, zaczyna się od słynnego zdania: „Państwo Dursleyowie spod numeru czwartego przy Privet Drive mogli z dumą twierdzić, że są całkowicie normalni, chwała Bogu”. To nie lada gratka dla fanów serii usłyszeć te słowa z ust samego… Harry’ego Pottera!

 

 

Ekipa Wizarding World zdradziła również nazwiska kilku innych osób, które przeczytają kolejne fragmenty książki – będą to między innymi Eddie Redmayne, odtwórca roli Newta Skamandera w serii „Fantastyczne zwierzęta” czy Noma Dumezweni, która wciela się w Hermionę w broadwayowskiej adaptacji Harry’ego Pottera i przeklętego dziecka. Książkę będą czytać również znane osoby niezwiązane ze światem Pottera, m.in. David Beckham czy Dakota Fanning. My chętnie usłyszelibyśmy jeden rozdział w wykonaniu J.K. Rowling!  

Więcej informacji i kolejne rozdziały książki znajdziecie na stronie internetowej Wizarding World.      

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...