fbpx

„Król” Szczepana Twardocha książką miesiąca według „The Times”

zdj. Zuza Krajewska
0

Wielki sukces Szczepana Twardocha – prestiżowy brytyjski dziennik „The Times” uznał jego powieść Król (ang. The King of Warsaw, tłum. Sean Gasper Bye) za historyczną książkę miesiąca. To kolejne wyróżnienie autora na rynku międzynarodowym w ostatnim czasie po tym, jak zapowiedź tłumaczenia powieści ukazała się w „The New York Timesie” na liście stu książek, które zostaną wydane w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku. 

„Król” to najpopularniejsza w ostatnich latach powieść Twardocha, która dotąd rozeszła się w nakładzie ponad 100 000 egzemplarzy. Akcja rozgrywa się w międzywojennej Warszawie, gdzie mieszają się ze sobą kultury żydowska i polska. Autor wiarygodnie opisuje życie miasta, bokserskie walki, gangsterskie porachunki i polityczne spory w przededniu wojny, a to wszystko przez pryzmat wspomnień emerytowanego żołnierza, Mosze Inbara. Kontynuację historii przedstawionej w Królu Twardoch zawarł w kolejnej bestsellerowej powieści, Królestwie.     

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...