fbpx

Posłuchaj fragmentów audiobooka „Teściowe muszą zniknąć”, nowej książki Alka Rogozińskiego

Jest to kryminalna komedia pomyłek, a i czarnego humoru nie zabraknie. 

20 maja na polskim rynku wydawniczym ukazała się nowa książka Alka Rogozińskiego pt.: „Teściowe muszą zniknąć”. Jest to kryminalna komedia pomyłek, w której nie zabraknie też czarnego humoru. 

„Teściowe muszą zniknąć” to czternasta książka Alka Rogozińskiego. Tym razem fabuła dotyczy dwóch kobiet, które są różne jak ogień i woda. Kazimiera jest gorliwą katoliczką, wpłacającą pieniądze na radio Święta Jadwiga i uważającą osoby LGBT+, lewaków i masonów za największą zmorę tego kraju. Maja z kolei to stała bywalczyni Marszów Równości, żyjąca w konkubinacie i uwielbiająca święty spokój. Obie nie znoszą się nawzajem, ale syn jednej z nich i córka drugiej są małżeństwem. Pewnego dnia popadają w poważne tarapaty. Kobiety muszą połączyć siły, by uratować swoje dzieci. 

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa W.A.B. mamy dla Was fragmenty książki. Audiobook został nagrany przez Anetę Todorczuk. 

 

Alek Rogoziński – pisarz, twórca komedii kryminalnych i powieści obyczajowych, dziennikarz. Karierę zawodową zaczynał w połowie lat 90. w Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor.


Jego literackim debiutem była wydana w marcu 2015 roku komedia kryminalna „Ukochany z piekła rodem”, która dotarła do pierwszego miejsca na liście bestsellerów kryminalnych Empik.com. Dwie jego powieści, „Jak Cie zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać. Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony w 2017 roku pierwszą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę w 2018 roku za „Zbrodnię w wielkim mieście” i w 2019 roku za „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”. Ta ostatnia powieść doczekała się znakomicie przyjętej inscenizacji na deskach stołecznego Teatru Druga Strefa.


Książki sygnowane jego nazwiskiem rozeszły się już w nakładzie ponad ćwierć miliona egzemplarzy.


Prywatnie Alek jest warszawiakiem, pasjonatem historii starożytnego Rzymu, fanem Madonny i Jima Morrisona, a jego ulubionym hobby są podróże po świecie.

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...