fbpx

Posłuchaj przedpremierowo książki Katarzyny Bereniki Miszczuk „Ja Cię kocham, a Ty miau”

Nowa książka jednej z najpopularniejszych polskich pisarek. Posłuchaj fragmentów książki Katarzyny Bereniki Miszczuk.

Nowa książka jednej z najpopularniejszych polskich pisarek – autorki bestsellerowej serii Kwiat paproci – Katarzyny Bereniki Miszczuk.

„Ja Cię kocham, a Ty miau” to zwariowana komedia kryminalna. Ilustratorka Ala ma kota brytyjskiego o imieniu Lord. Znudzony życiem na zbyt niskim w jego mniemaniu poziomie Lord postanawia przegnać narzeczonego swojej ukochanej właścicielki i wziąć sprawy w swoje łapki. Za jego drobną zachętą Ala wyjeżdża razem z innymi artystami do położonego na odludziu dworku. Jego właściciel, pan Stefan, postanowił ufundować wyjątkowe stypendium. Wybrany przez fundatora twórca będzie miał okazję zostać spadkobiercą pana Stefana. Rywalizacja o jego względy staje się zaciekła. Tak zaciekła, że pewnego dnia w salonie zostają odnalezione zwłoki jednego z artystów. Czy Lordowi uda się uratować swoją panią? I czy zdoła znaleźć mordercę? Oraz w jaki sposób jest z tym wszystkim związany pewien weterynarz i koza?

Katarzyna Berenika Miszczuk (ur. 1988 r.) – polska pisarka. Z wykształcenia jest lekarką. Debiutowała w 2006 roku powieścią Wilk. Choć pisze przede wszystkim fantastykę, jest autorką niezwykle wszechstronną. Na swoim koncie ma m.in. kryminał Pustułka (2015) czy powieść grozy Druga szansa (2013). Czytelniczki pokochały ją zwłaszcza za serię Kwiat paproci (tomy: Szeptucha, Noc Kupały, Żerca, Przesilenie, Jaga). Powieści o perypetiach Gosławy Brzózki, młodej szeptuchy, regularnie goszczą w plebiscytach na najpopularniejsze książki na portalu lubimyczytac.pl. Pierwszy tom serii został uznany za Książkę Roku 2016, trzeci – za Książkę Roku 2017. Przesilenie uzyskało nominację w 2018 roku w kategorii „Literatura fantastyczna”, zaś Jaga została Książką Roku 2019 w kategorii „Fantasy”.

Komentarze
Ładowanie...

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj wiecej...